Skip links

6 FAKTÓW O MĘSKICH KRĘGACH

Pytają co to są te męskie kręgi, napiszę krótko, bo wiele jest nieporozumień, uprzedzeń i przesądów.   

CO TO JEST?  

Męski krąg” niektórym kojarzy się sekciarsko, gejowsko (tak, miałem głosy!) podejrzanie. Nie dziwie się, takie spotkania mężczyzn w Polsce są nowe, coś jak  joga  25 lat  temu : „egzotyka”, a teraz 😊.

Męski krąg to po prostu spotkanie mężczyzn, bez względu na orientacje!,  na którym nie ma alko, nie ma small toków ale są szczere rozmowy o życiu. Bez hejtu, rywalizacji. Krąg symbolizuje równości mężczyzn stąd nazwa. Ma strukturę i proste zasady z których podstawa to poufność.

KIM SĄ UCZESTNICY?

W naszym kręgu są mężczyźni od 20+ do 60+, większość to  30+, 40+.  To czym się zajmujesz nie ma znaczenia, ale fascynuję mnie całą mozaika przedsiębiorcy, menadżerowie, freelanserzy, chłopaki z IT, artyści, handlowcy, trenerzy, nauczyciele akademiccy, marynarze, psycholodzy, terapeuci…

PO CO SIĘ SPOTYKAMY ?

Każdy ma swoje powody. Najczęstsze. Chcę pobyć w męskim gronie. Jestem otoczony kobietami w domu i pracy. Brakuje mi męskiego towarzystwa, wartościowych relacji i rozmów na tematy, z którymi próbuję sobie sam radzić. Chcę doskonalić się jako mężczyzna, ojciec, mąż, partner. Wiele innych.

O CZYM ROZMAWIAMY  ?

Każde spotkanie ma temat. Ktoś zgłasza, wspólnie wybieramy. Rozmawiamy o wszystkim co nas dotyczy,  o relacjach z kobietami (często!), o ojcach, matkach , ojcostwie, samotności, przyjaźni, wyzwaniach, rozstaniach; oczekiwaniach , o alkoholu, o seksie, o lęku, o złości, stresie, o pieniądzach, marzeniach…. dużo o autentyczności, sprawczości, dbaniu o siebie.

CZEGO SIĘ MOGĘ SPODZIEWAĆ JAK PRZYJDĘ?

Rozluźnienia (rozgrzewka!) Naturalnej atmosfery. Nowi mówią, że poczuli się od razu zaakceptowani. Mężczyźni  się wzajemnie słuchają (no!), dzielą doświadczeniami. Jest i poważnie i zabawnie. Poznasz mężczyzn, którzy są bardzo różni, ale  mają takie same problemy jak Ty.  

CO MOGĄ MI DAĆ SPOTKANIA?

Czasem pytam chłopaków co im dały. Mówią. Ułożyłem sobie jakaś sprawę w głowie, nabrałem dystansu. Usłyszałem coś i to mnie przekonało, zrobiłem konkretne kroki  w życiu, w związku, pracy.  Lepie wiem czego mi trzeba. Bardziej naturalnie czuję się wśród mężczyzn. Czuję się częścią grupy. Nawiązałem relacje kumpelskie, przyjacielskie. Fajnie spędzony czas, „lubię nasze spotkania”.

————————————————————-

To są refleksję z naszego kręgu w Gdańsku, ale jestem przekonany, że w większości męskich kręgów w Polsce jest podobnie, poszukaj sobie kręgu w Twojej okolicy, to może być to czego teraz potrzebujesz.

Leave a comment