Skip links

CEL W ŻYCIU MĘŻCZYZNY

 

NIE LICZ NA TO, ŻE COKOLWIEK SIĘ ZAKOŃCZY

Większość mężczyzn popełnia błąd, myśląc, że pewnego dnia nastąpi koniec. Jeśli będę pracował wystarczająco dużo, to pewnego dnia będę mógł odpocząć. Pewnego dnia będę mógł robić to co naprawdę chcę w życiu. Ostatecznie sprawy będą wyglądać inaczej. Nie będą .

Istotą męskości jest sprawczość a nie fantazjowanie. Brak pieniędzy, czasu lub zobowiązania rodzinne nie powstrzymają mężczyzny który naprawdę chce coś zrobić. Dlatego przynajmniej jedną godzinę dziennie rób zwyczajnie to co kochasz robić. Nie jak dzieci dorosną, nie jak spłacisz kredyty lub przejdziesz na emeryturę. Zacznij natychmiast.

ŻYJ TAK JAKBY TWÓJ OJCIEC UMARŁ

Mężczyzna staje się wolny z chwilą gdy uwalnia się od oczekiwań i krytyki ojca. W jaki sposób przeżyłbyś życie gdybyś nie starał się zadowolić ojca? Gdybyś nie próbował mu udowodnić, że jesteś wartościowy. Poproś go by zwolnił cię ze swojej przysięgi. Rób, rzeczy które tłumiłeś w sobie pod jego wpływem.

POZNAWAJ SWOJE PRAWDZIWE GRANICE I NIE UDAWAJ

Masz swoje granice. I przyznaj się do nich przed samym sobą. Przyznaj, że boisz się cokolwiek zmienić, bo poświęciłeś 20 lat życia na budowanie kariery, która zaprowadziła cię donikąd. Nie chodź z przyklejonym uśmiechem. Stań na swojej prawdziwej krawędzi strachu przez zmianą i spróbuj tam chwilę postać. A potem stań tam jeszcze raz na dłuższą chwilę. I bywaj tam coraz częściej. T w ó j s t r a c h jest najbardziej precyzyjną definicją ciebie. Bądź szczerym tchórzem, który wie że się boi.

SWÓJ CEL MUSISZ STAWIAĆ WYŻEJ OD ZWIĄZKU

Celem życia mężczyzny nie może być sprowadzony do jakiegokolwiek konkretnego związku. Jeśli ponad swoim celem mężczyzna stawia swój związek wtedy osłabia siebie i okłamuje swoją kobietę. Mężczyzna, który odkrył swoja prawdziwą życiową misję, wybierze dążenie do niej nawet kosztem doskonałego intymnego związku.

JEŚLI NIE ZNASZ SWOJEGO CELU MYŚL O NIM KAŻDEGO DNIA

Jeśli masz być w życiu spójny, wszystko w twoim życiu musi harmonizować z twoim celem. Ten cel nie pojawia się od razu. Spokojnie. Tak jak ty dojrzewasz, dojrzewa twój cel. Wyłania się powoli, gdy mimo lęku próbujesz. Przebywasz coraz dłużej na swojej krawędzi. Wtedy cel się krystalizuje się.

A gdy poczujesz, że idziesz właściwą drogą tę moc w tobie odczuje też twoja kobieta.

Na podstawie Drogi pełniejszego mężczyzny – David Deida

Leave a comment