Skip links

GDYBY MĘŻCZYŹNI UMIELI MÓWIĆ – OTO CO BY POWIEDZIELI!

WSTYDZĘ SIĘ ROZMAWIAĆ, O TYM CO SIĘ ZE MNĄ DZIEJE

Wstyd jest wtedy, gdy wracasz z pracy z myślami „jestem beznadziejny”, „inni są bystrzejsi”. I zamiast się tym podzielić. Odgradzasz się. Wstyd jest bardzo niewygodny, „przekazujesz” go więc dalej zawstydzając innych. Najczęściej bliskich. Bo są najbliżej. Dlatego wstyd niszczy relacje. „Zaraża” twojego partnera, który sam zaczyna w końcu odczuwać wstyd z powodu swoich (sugerowanych przez ciebie) mankamentów.

Otwarcie się na świat swoich wewnętrznych emocji prawdopodobnie może być dla ciebie sporym wyzwaniem ostatecznie jest jednak niesamowicie uwalniającym doświadczeniem. A poza tym – przecież lubisz wyzwania!

NIE WIEM CO CZUJĘ!

Ciężko wyciągnąć z ciebie emocję. Nagminnie myślisz.

Ja : „Co czujesz po odrzuceniu twojego projektu ?”

On : „Myślę, że mogłem to rozegrać inaczej!”.

Ja : „Ok. Właśnie powiedziałeś co MYŚLISZ na ten temat, a ja bym chciał wiedzieć co teraz CZUJESZ w związku z tą sprawa ?” On : (?)…..Nie rozumiem! Ja : No co się w tobie dzieje jak myślisz o tej sytuacji ? On : Ciągle jestem wkurwiony!

I o to chodzi! Mów co czujesz, bez tego zapomnij o satysfakcjonującym życiu i szczęśliwym związku. Bądź na tyle emocjonalny na ile cię akurat stać, ale bądź!. Próbuj, staraj się.

JESTEM ZMĘCZONY WALKĄ O TO KTO LEPSZY.

Ciągłym troszczeniem się o wszystkich. Chciałbym, żeby ktoś też czasem zajął się mną. Chętnie rzuciłbym to wszystko w cholerę!

Nie powiesz tego na głos. Ucierpiałaby twoją męskość. A ty chcesz być supermęski. Dlatego nie dajesz sobie taryfy ulgowej.

Jeśli znajdziesz swój sposób jak nie tracąc poczucia męskości, nauczyć się odpuszczać, prosić o pomoc, akceptować słabość, może to zrzucić z twoich ramion ogromne brzemię stresu i ciągłego napięcia.

 

Leave a comment