Skip links

JAK ODZYSKAĆ NATURALNĄ PEWNOŚĆ SIEBIE?

DLACZEGO MASZ NISKĄ SAMOOCENĘ?

DLATEGO, ŻE NEGATYWNIE MYŚLISZ O SOBIE.

Te myśli mają bardzo dużą moc (niestety!). Możesz być osobą radzącą sobie całkiem nieźle, nawet  mająca sukcesy a i tak w głębi duszy myślisz, że :

Nie jestem nic warty.

Nie jestem mile widziany.

Nie jestem warty miłość

Jestem za gruby/ niski/ chudy/nieatrakcyjny itp.

Do niczego się nie nadaję.

Jestem za głupi na ….

Nie jestem nikim zasługującym na uwagę

Nic nie potrafię zrobić dobrze.

Nigdy nic mi się nie udaje.

Nikt mnie nie szanuje.

Jestem nieudacznikiem.

Nie jestem wystarczający dobry na …

SKĄD TE NEGATYWNE MYŚLI O SOBIE ?

Generalnie negatywne myśli nigdy by nie powstały gdybyś od dzieciństwa doznawał akceptacji i uznania ze strony ojca i/matki opiekunów. Czasem ta samokrytyka jest „podbijana” jakimiś porażkami w pracy, które osoba niepewna siebie przeżywa ponad ich realne znaczenie.

Gdyby twoi rodzice akceptowali cię takim jaki jesteś. Wierzyłbyś w ich bezwarunkową miłość, bez względu na czy zaspokoisz ich ambicje lub pójdziesz w ich ślady . Gdybyś wiedział, że nawet błądząc i robiąc głupstwa, oni wciąż będą blisko, nie ukarzą, nie zawstydzą, nie skrytykują. Zamiast tego zrozumieją, otoczą czułością i dadzą poczucie bezpieczeństwa.

Wtedy porażki nie określałby cię, nie dawały okazji by się zdołować, bo znałbyś swoją wartość. Wartość, którą obdarzyli cie rodzice. Porażki traktowałbyś jak każdy człowiek mający wiarę w siebie, jako cenną naukę, okazję do rozwoju.

JAK ODZYSKAĆ NATURALNĄ PEWNOŚĆ SIEBIE?

Poprzez przepracowanie momentów w których traktowany byłeś źle, które doprowadziły do tego, że teraz czujesz się ze sobą źle, a następnie  ZASTĄPIENIE ICH CIEPŁYM WSPIERAJĄCYMI MYŚLAMI O SOBIE.

Tylko tyle i aż tyle.

I nie chodzi tutaj o zaklinanie rzeczywistości i powtarzanie mantr jaki to jest piękny i wspaniały. Chodzi o prawdziwe porzucenie tych myśli i zastąpienie autentyczną wiarą, że :

Jestem warty awansu/podwyżki.

Mam wokół siebie ludzi, którzy mnie cenią/lubią.

Zasługuję na to by mnie ktoś pokochał.

Moje zachowanie i decyzję są moją sprawą

Czuje się dobrze w moim ciele.

Są rzeczy, z którymi świetnie sobie radzę.

Zasługuję na szacunek.

Coraz lepiej radzę sobie z porażkami.

Potrafię być dobry, gdy się czemuś poświęcę.

To co robię ma sens.

KIEDY STANIESZ SIĘ PEWNY SIEBIE ?

Pewny siebie staniesz się wtedy, gdy zaczniesz o sobie myśleć dobrze, wierzyć, jesteś dobrym wartościowym człowiekiem, że czujesz się kimś i bez obwiniania zaczynasz dbać o siebie i podejmować samodzielne decyzje, bez oglądania się na innych.

Zapraszam cię na bezpłatną sesję o pewności siebie.

Leave a comment