Skip links

MEDIACJE RODZINNE/PARTNERSKIE

OSZCZĘDŹ SOBIE DŁUGIEGO KONFLIKTU

Prowadzę mediacje między małżonkami/partnerami, także w sprawach rozwodowych, rodzinnych, o ustalenie planu rodzicielskiego.

Jestem stałym mediatorem sądowym przy Sądzie Okręgowym w Gdańsku. Zawarta przede mną ugoda, po zatwierdzeniu jej przez sąd, ma moc wyrok sądowego.

Możesz do mnie przyjść z partnerem gdy chcecie poprawić komunikację w związku.

Możesz poprosić mnie bym mediował Twój spór, żeby nie trafił do sądu. Możesz mnie wskazać jako mediatora w sprawie sądowej.

Rozwiązanie konfliktu, doprowadzenie do sytuacji wygrany - wygrany , pozwalające oszczędzić sobie kosztów, długotrwałej stresującej batalii sądowej, prawie zawsze jest możliwe.

DLACZEGO JA?

Uważam, że posiadam dość unikatowe na rynku połączenie wiedzy i kompetencji pozwalających na kompleksowe, przyjaźnie i skutecznie zakończenie sporu.

20 lat praktyki jako radca prawny m.in. w sporach małżeńskich (rozwody, podziały majątku, kwestie opieki),

posługuję się bardzo efektywnymi lecz przyjaznymi metodami mediacji m.in. Nonviolent Communication (NVC), międzynarodowy standard rozwiązywania konfliktów.

Na co dzień pracuję z ludźmi, ucząc ich jak się komunikować, prowadząc warsztaty i stałe grupy rozwojowe dla mężczyzna i par.

Posiadam doświadczenie w pracy z silnymi emocjami i praktyczne, sprawdzone narzędzia łagodzenia konfliktów.

ILE TO KOSZTUJE?

Koszty mediacji zleconych przez sąd (do podziału między stronami) w sprawach majątkowych wynoszą 1 % spornej kwoty, (nie mniej niż 150 plus VAT zł i nie więcej niż 2.000 plus VAT zł), plus wydatki mediatora.

Koszty prywatnych mediacji  wynoszą 250 zł sesja (gabinet, online)