Skip links

NIECICHNĄCA MELODIA W TLE

Im więcej zbieram doświadczeń z pracy w mężczyznami, tym bardziej dociera do mnie, jak coraz trudniej nam znaleźć dostęp do tej radosnej, skłonnej do zabawy i odrobiny szaleństwa części siebie.

Zupełnie o tym pozapominaliśmy.

Powbijani w garnitury, z założonymi nonszalancko rękami i szerokim uśmiechem, wysyłamy światu sygnał, że ogarniamy, dajemy radę, jesteśmy wśród tych którzy coś osiągają w życiu. Na pytanie jak się mamy, całkiem szczerze odpowiemy, że świetnie.

Jest jednak też inna rzeczywistość w nas mężczyznach, która rozgrywa się w tle tego co na powierzchni. To co Richard Schwartz, twórca #internalfamilysystems określił jako „niecichnącą melodią w tle”, która powoduje, że my silni i my ogarnięci – na skutek niewielkiej porażki czy krytyki – eksplodujemy złością lub kurczymy się ze wstydu.

Tej niecichnącej melodii w tle najchętniej byśmy nie słyszeli. Nic dziwnego, wprowadza jakiś złowrogi niepokój.

Jeśli masz kłopot z dostępem do radości i spontaniczności w życiu i jednocześnie trudno przeżywasz krytykę. Przeraża cię wizja obiektywnie niewielkich niepowodzeń, wiedz, że „posłuchanie” wreszcie tej melodii może być drogą do uzdrowienia. Posłuchana, może wybrzmieć i wreszcie ucichnąć. Dając miejsce dla większego spokoju, bardziej racjonalnych reakcji na krytykę i radości na co dzień.

Tyle w życiu ogarnąłeś, ogarniesz i to!

Zadzwoń +48 501 784 033, lub napisz Indywidualne sesje 200 zł/on line, 250 zł/gabinet #pewnośćsiebie#wewnętrznykrytyk#wewnętrznedziecko

Leave a comment