Skip links

PO CO CI STAŁY PARTNER?

Historia jakich wiele. Ona szuka faceta. Znajduje, lecz on wydaje jej się mało zaangażowany. Ta relacja nic jej nie przynosi, prócz rozczarowania i straty czasu.

Po co szuka? Najczęściej chce by ją kochał. Pragnie bliskości. Być pożądana i bezwarunkowo akceptowana. Odczuwać duchową wieź lub po prostu mieć dobre towarzystwo. Czasem bardziej liczy na jego wsparcie, chce czuć się przy nim bezpiecznie. Także finansowo. Razem jest po prostu łatwiej. Może marzy o dzieciach, chce doświadczyć macierzyństwa. Atrakcyjny partner może wydawać się jej dobrym sposobem na uzyskanie uwagi i uznanie otoczenia.

Tak naprawdę, NIE SAM FACET a te PRAGNIENIA są dla niej ważne. Stały partner to po prostu naturalny wybór, najbardziej popularna droga. Pewnie najlepsza ale na pewno nie jedyna.

Marshall Rosenberg twórca Nonviolent Communication (NVC) mówił, że każdą konkretną potrzebę możesz zaspokoić na niezliczoną ilość sposobów. Granicą są tylko twoje : kreatywność i odwaga.

Jeśli obecnie bardzo odczuwasz brak partnera, to zadaj sobie pytanie, co chciałabyś/chciałbyś by on ci w tej chwili zapewnił. Czego pragniesz? Jaką lukę w twoim życiu ma on wypełnić ? I wreszcie jak inaczej – na tę chwilę – możesz o tę potrzebę zadbać w inny sposób. Bez niego u swojego boku.

Bycie w satysfakcjonującej relacji to szczęście.
Czasem jednak takiej drugiej osoby obok nie ma. Lub jest ale nie daje tego czego potrzebujesz. Pomyśl, że – mimo tego braku – zawsze możesz zadbać o siebie i to czego pragniesz.

Leave a comment