Skip links

ZACZĄĆ NAPRAWDĘ ŻYĆ

zamiast ciągle się krytykować.

Dobrze się czuję gdy uwierzę, że jestem coś wart, a to co robię ma znaczenie, jestem na tym świecie po coś, mam wokół siebie ludzi, którzy mnie kochają, lubią spędzać ze mną czas. Ogarniam się finansowo i ogólnie życiowo.

Jest to takie przeświadczenie o sobie, które bardzo pomaga żyć. Przechodzić przez życiowe zawirowania, znosić porażki.

W relacji z partnerem daje wiarę, że nie jestem gorszy, że zasługuję na tyle samo, nie poświęcam się, żebrząc o uwagę, bliskość i miłość. Łatwiej mi o moją autonomię. Mam więcej inicjatywy, więcej z siebie daję. Szybciej podejmuję decyzję o rozstaniu, które jest mniej dramatyczne.

To przeświadczenie, że jestem ok, jest oczywiście ciągle poddawane samokrytyce, przez mojego wewnętrznego krytyka, który mówi mi, że : „nie umiem”, „nie uda cię się”, „nie dam rady”, „”to naiwne” „nie zasługuję na nią”, „nie jestem dość dobry”.

Tego krytycznego głosu zdecydowanie warto posłuchać!

Wyraża jakiś ważny lęk, którego nie da się zignorować, nie niszcząc sobie życia używkami czy innymi uśmierzaczami.

Wyraża ważną cześć mnie, która boi się zmian, bo wszystko co zrobię, każdy związek w który wejdę to potencjalny ból rozstania, gorycz porażki, przykra ocenę.

I to jest fakt.

Gdybym jednak tego krytyka ciągle słuchał przyznając mu rację, moje życie byłoby może emocjonalnie stabilne i „bezpieczne”, ale w pewnym momencie obudziłbym się z refleksją, że życie mnie ominęło. Bałem się w nim zaistnieć. Tak można przegrać życie.

Adekwatne a nie „sztucznie napompowane” poczucie swojej wartości prowadzi drogą porzucenia „wygodnych” przekonań na swój temat, w których mój wewnętrzny krytyk trzyma mnie w obawie przed przyszłymi porażkami.

Pora go posłuchać, uwolnić do od lęku i zacząć naprawdę żyć.

To droga, która ci proponuję.

Zadzwoń +48 501 784 033,

Sesje regularna trwa : 55 min. Koszt sesji regularnej : 200 zł online/ 250 gabinet #coachtrójmiasto#coachgdańsk#coachingNVC#coachingonline

Leave a comment