Skip links

S T A W I A N I E GRANIC

 

Chcesz nauczyć się stawiać granice bez lęku o relacje?

Poznaj głębokie przyczyn twoich trudności i usuń je.

Aby to zrobić trzeba cofnąć się do okresu gdy byłaś dzieckiem, bo jako dziecko byłaś gotowa prawie na wszystko, chcąc przypodobać się rodzicom. By cię lubili, kochali, akceptowali. Jeśli tego nie potrafili, ignorując twoje emocje i potrzeby, to robiłaś wszystko by utrzymać z rodzicami więź.

Jeśli na przykład twoi rodzice byli bardzo surowi, oczekiwali posłuszeństwa, grzecznego zachowania, wówczas prawdopodobnie gorliwie spełniałeś ich polecenia, żeby byli z ciebie zadowoleni albo przynajmniej cię nie karali. DOPASOWAŁAŚ SIĘ, WYPIERAJĄC WŁASNE UCZUCIA I POTRZEBY.

SCHOWAŁAŚ SWOJĄ ZŁOŚĆ (nie mogłaś się przecież złościć na rodziców!), a to właśnie złość pozwala ustalać granicę i ich bronić. Straciłaś z nią kontakt, uznając za coś złego i nietolerowanego przez osoby ojca/matkę, opiekuna.

Co gorsza, w twojej dziecięcej głowie powstały BLOKUJĄCE PRZEKONANIA, KTÓRE NOSISZ DO DZISIAJ :

„Nie mogę się złościć”,

„Nie mogę mieć własnego zdania”,

„Muszę się dopasować”, „

„Jeśli się przeciwstawię zostanę sama”.

Uwierz. To jest po prostu nieprawda. To dziecko w tobie się boi, ale teraz jesteś dorosła i możesz wszystko zmienić. Odkryć swoje autentyczne emocje i potrzeby. Wreszcie nauczyć się o nie dbać. Uwolnić swoją złość i dać sobie do niej prawo! Odrzucić swoje „dziecięce” przekonania.

Zacząć stawiać granice!

Leave a comment